Sürdürülebilir Yaşam Ne Demek? Gelin Filmler Yoluyla Biraz Daha Yakından Bakalım!

instagram: @surdurulebiliryasam

Meditasyon uygulayıcılığında ilerlemek, gelişmek için muhteşem bir meditasyon kursuna gidiyorum bir süredir, sizlerle de paylaşıyorum arada. Katıldığım son 8 haftalık kursun teması Saving The Earth isimli bir kitabın ışığında sürdürülebilir yaşamdı. Doğayla bağımız, dünyanın ne durumda olduğu, kaynakların ne ölçüde tükenmekte olduğu, kirliliğin, küresel iklim değişikliğinin, plastik atıkların, karbon kullanımının, vegan beslenmenin etkilerini ve bizim bireysel olarak neler yapabileceğimizi sekiz hafta boyunca enine boyuna konuştuk, çalıştık.

Meditasyonun son haftalarından birinde bir iş ilanı gözüme çarptı. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Koordinatörünü arıyor.

2007’den beri sinema sektöründeyim. Hem içerik anlamında hem de festivaller anlamında oldukça deneyimliyim. 2017’den beri de bildiğiniz üzere yeni mesleğim koçluk ve en çok ilgilendiğim konu sağlıklı yaşam. Katıldığım meditasyon kursunun da sayesinde tam odağım önce kişisel sağlık sonra çevresel koşullar ve hepimizin sağlığı, dolayısıyla da sürdürülebilir bir yaşam olmaktayken, böyle bir festivalde görev almaktan daha güzel bir mucize olamazdı herhalde benim için.

Sürdürülebilir Yaşam TV‘den festivalde daha önce yer almış filmlerden bazılarını izleyebilir, bu sene 21-24 Kasım tarihlerinde yolunuz İstanbul Beyoğlu’na düşerse festival filmlerini de ücretsiz izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir