Bonservisler

Özge Özcan. Mart 2021 – devam. Online birebir meditasyon seansları, online birebir mindfulness temelli koçluk seansları, online birebir yin yoga&meditasyon dersleri

“İlişkiler hakkında kafamın karışık olduğu bir dönemdeydim. Farklı alanlarda farklı kişilerle görüşmüştüm. İnsanlar ne derlerse desinler, etkilenmemeyi istiyordum. Meditasyon yapmayı, bunun yardımıyla kendi duygu ve düşüncelerimi kontrol edebilmeyi öğrenmek istiyordum. İnternette araştırma yaparken Melis Hanım ile karşılaştım. Online meditasyon yapmaya başladık. Tanıdıkça ve koçluk hizmeti de verdiğini öğrenince koçluk seansı deneyimlemek de istedim. Konuştuklarımızı unutmuyordu ve seans sonrasında da iletişimimizi sürdürüyorduk. 1 yıl önce tanışmıştık, bu süreçte Melis Hanım’ın duygular hakkındaki bir benzetmesi kulağıma küpe oldu. “Duygular yediğimiz yemeklerin tadına benzer. Bazı yemeklerin tadını daha çok severiz, bazılarını belki o kadar da çok sevmeyiz ama hayatta kalmak için yemek yemeye devam ederiz. Bütün tatlar geçicidir ama gereklidirde, aynı duygular gibi.” Nihayet kafa karışıklığını çözebilmiştim. Etrafımdaki insanlardan etkilenebileceğimi ama bunların geçici olduğunu anladım. Sonra Melis hanımın Yin yoga dersleri de  verdiğini öğrendim. Daha önce yin yoga yapmamıştım. Meditatif bir yanı da olduğunu öğrenince denemeye karar verdim. Şimdi yin yoga derslerine devam ediyoruz ve çok memnunum.”

Şermin Muslugil. Temmuz 201 7 – Kasım 2017: Koçluk desteği ile 10,5 Kilo Verdi

Birkaç yıl önce bir diyetisyene gitmiş, ölçümlerimi yaptırmıştım. İntolerans ya da alerji durumlarımla ilgili bünyemi tanıyordum. Bir diyet listem vardı, bir süre buna uyarak fazla kilolarımı da verdim. Aradan yıllar geçti, iş güç, koşturmacalar derken yine kilo aldığım, spor yapamadığım bir sürece girdim. Bu süreçte Melis ile fotoğraf çalışmaları yapıyorduk. Kendisi iyi yaşam koçluğu üzerine açtığı web sitesini bana anlatırken konu ilgimi çekti ve ben de ondan bu desteği almak istedim. Melis’le kendi diyet listem üzerinden giderek, yeni bir düzen oturttuk. Sabah, ara öğünler, öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere pişirdiğim ve yediğim her yemeğin fotoğrafını istedi benden. Su içsem haber veriyordum neredeyse. Unutursam da hatırlatıyordu zaten. Spor da yapaya başladım. Bu konuda da günlük düzenimi takip etti ve ona spor yaptığım saatleri, fotoğrafları, yaktığım kalori hesaplarını, harcadığım zamanları vs gönderdim düzenli olarak. Bu şekilde 2 ayda 7 kilo verdim.  Bu şekilde ilerledik ve şu an 4. aya girmek üzereyken tam 10,5 kilo vermiş durumdayım.  Artık diyet yapmıyorum,  doğru ve düzenli beslenme mantığını kavradım. Kilomu nasıl koruyacağımı ve nasıl bilinçli besleneceğimi de biliyorum. Melis bu süreçte bana yoga kampları, meditasyon çeşitleri ve olumlu düşünce teknikleri konusunda da önerilerde bulundu. Birlikte yoga kampına da katıldık. Kendisinin verdiği beslenme seminerlerine katılma imkanım da oldu. Melis’in yaklaşımı bütüncül bir yaklaşım. Sadece beslenme, sadece spor ya da sadece yoga değil. Melis’ten bir insanın kaliteli bir yaşam için kendisine her yönden iyi bakması gerektiği ve bunun yollarıyla ilgili bilgiler almış oldum. Market alışverişinin alternatifleri nelerdir’den tutun, spor aleti yoksa nasıl spor yapacağız’a, davetli olduğumuz bir yerde bize uygun fazla yemek yoksa nasıl davranacağız’a kadar pek çok hayat tüyosu. Melis bir diyetisyen değil, size yemek listesi vermez, psikolog değil ama koçluk eğitimi almış biri, sizi geleceğe yönelik destekler, yolunuza eşlik ve hedefinize teşvik eder. Böyle bir yola girmeye hazır olmak gerekiyor, kolay bir yol değil. Karşılıklı azim ve sabır önemli. Hedeflerime ilerlerken bana eşlik ettiğin için teşekkürler Melis.

Gizem Ertürk. Nisan 2018 – Temmuz 2018 : Koçluk desteğiyle 5 kilo verdi.

İnsanın arkadaşıyla çalışması dezavantaj olabilir gibi görünürken bizde acayip bir ortaklığa dönüştü. Tabii ki bunu benim her türlü şımarıklığıma, kaytarma taleplerime rağmen Melis’in dostluğu bir kenara bırakıp gerçek bir yaşam koçu olabilmesine borçluyum. Sanırım ikimiz de birbirimizden bu performansı ummuyorduk, eskiden birlikte her türlü kaçamağı yapmış iki eski dost olarak:) Nisan ayında başladık çalışmaya ve 3 ayda 5 kilo verdim. Çok acayip bir rakam gibi görünmese de zaten olay rakamlar değilmiş, onu da öğrenmiş oldum. Çikolatasız, cipssiz, birasız günüm geçmezken aslında yoğurdu, kuruyemişleri, türlü türlü çayları ne kadar sevdiğimi keşfettim. Asla yemem dediğim avokadoyu bile bana gönderdiği tatlı karikatürler, minik lezzet tüyolarıyla vazgeçilmez yiyeceklerimden biri haline getirdi Melis. Gün içinde su içme telkinleri bilinçaltıma öyle bir işledi ki çantam şisesiz, masamda bardağım boş kalmaz oldu. Etrafımdaki herkes bendeki değişimlerin farkında. Her şeyden önemlisi sağlıklı yaşam artık bir yaşam tarzı oldu benim için ve hayatımda ilk kez Melis’in sayesinde bunu öğrendiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.